Kamera kullanımı

Bu güne kadar Barış için almış olduğum en gerekli şeyi açıklıyorum.

‘Kamera’

Peki neden bu kadar önemli ve gerekli benim için.

Öncelikle bebek alışverişine çıkmadan evvel ; bütün blogger annelerin bebek alışverişlerine baktım. Hepsini tek tek inceledim. Benim araştırdıklarım genellikle Amerikadan alışveriş yapmış ve memnun kalınan eşyaları paylaşanlar oldu. Çünkü bende Amerikadan yapıcaktım bu alışverişi.

Çoğunun içinde bebek kamerası vardı. Peki ama neydi bu? Ne işe yarardı ve neden gerekliydi?

O zamanlar şuna dikkat ettim. Kadınlar ne aldıklarını yazıyorlardı. Yani neden aldıklarını veya kullanıp memnun kalıp kalmadıklarını değil. Ben kamera konusunda hassastım. Çünkü bir kere almalıydım ve çabucak bozulan bir şey olmamalıydı. Çünkü ülke dışı alışverişlerde maalesef garanti olayı kalkıyor.

Her neyse gelelim neden gerekli olduğuna. Bir kere bebeğinizi uyuttuğunuzu düşünün. Ardından diğer oda da tv açık veya müzik dinliyorsunuz. Tabi bunlar biraz hayal en iyisi mutfakta yemek yapın 😁 balkona çıkın fln. kapılar kapalı ve bebeğinizi duyma şansınız çok az. Hatta bazı çocuklar-bebekler hareket haline geçtiğinde eğer yetişirseniz hemen geri uykuya dalabiliyor. Ama ağlayan bir bebeği veya çocuğu sakinleştirmek tamamen daha zor oluyor. Herşey canlı canlı gözünüzün önünde. Tek yapmanız gereken ekrana bakmak.

6 aydan sonra oda ayırmak isteyenler için ise süper fırsat gece uykum ağır sesi alamıyorum o yüzden oda ayıramadım diyen bi çok anne var tek tavsiyem kamera.

Arnavutköy de kaldığımda ise durum daha farklı. Katlı bir eviniz varsa eğer onda da çok işe yarıyor. Örn. Barışı aşağı oda da uyutup yukarı terasa kameram ile çıkabiliyorum. Ağladığında ise hemen yanında oluyorum.

Kamera evdeki özgürlüğümüz. En kısa zamanda sizde edinin ve inanın hiç pişman olmıcaksınız.

Yazar

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: