Sıkça gelen sorular.

IMG_6507
Akıl yaşta değil baştaymış. 🙂

İnstagramda neredeyse her gün aynı tarz sorular geliyor. Kimseyi cevapsız bırakmam. Ama bazen inanın sıkıcı olabiliyor. o yüzdendir ki En çok sorulan şeyleri burada cevaplamaya karar verdim. Fotoğrafımıza bakarak kimin çocuk kimin ebeveyn olduğuna siz karar verin. 😀

D vitamini

Barış prematüre bir bebekti. Oyüzden D vitamininin içerisinde ekstra vitaminler (A) bulunan bi ilaç önermişti doktorumuz. 1 ay onu kullandıktan sonra Amerikadan aldığım upspring D3 vitaminini 6 ay boyunca kullandık.

Demir takviyesi

Barış 6. Aydan itibaren Demir takviyesi almaya başladı. Sağlık ocağında 4. Aydan itibaren kullanılması gerektiğini söyleselerde doktorumuz 6. Aydan öncesini uygun görmedi. Kullandığımız demir takviyesi upspring adında 90 günlük bir ilaç. Amerika’dan almıştım. İçerisinde D3 içerdiği için ekstra bişey kullanmıyorum. 9. Ayda tekrar tahlil yapılacak ve devam edip etmeyeceğimize doktorumuz karar verecek.

Pişik kremi

Piyasada öyle güzel pişik kremleri var ki aynı gün içerisinde iyileştiriyor. Ama benim kullandığım yine Amerika’dan temin ettimiz A&D adında bitkisel bir krem. Sadece pişik değil yara, sivilce, yanık vb. durumlarda da kullanılabiliyor. Ve çok memnunum 🙂

Şampuan-Vücut kremi-Vücut yağı

Hepsini Burtsbees baby aldım. Doğumundan beri aynısı ile devam ediyorum çok memnunum.

Rota aşısı – Yaptırdım.

Topuk Kanı

Doğumda büyük bir şok yaşamıştım. Benden habersiz bebeğimin topuğundan kan alınmıştı ve bana söylenmemişti. Önce küçük çaplı bir kriz yaşamış olsamda sağlık personelinin mecburi demesi üzerine ikna oldum. Bir hafta sonra tekrar sağlık ocağına gidip verdik. Çok şükür herhangi birşey çıkmadı.

Aşıları nerede yaptırıyorsunuz?

Tamamen karışık. Sağlık ocağı yakın olduğu için ilk zamanlar orada oldu tüm aşılarını. Daha sonra hastaneye gittiğimizde doktorumuz yaptı.

Emziriyor musunuz& mama mı veriyorsunuz ?

Emziriyorum.

Kanguru kullanımı

Kullanıyorum. Ben sırttan ameliyatlı olduğum için aslında eşim taşır düşüncesi ile almıştık. Ama bir,iki denemeden sonra bana hiç bir ağrı, sıkıntı vermediği için bende rahatlıkla kullanıyorum. Önerir misiniz? Eller boşta kaldığı için gerçekten çok rahat oluyor. Bendeki boba

Güneş kremi

Bu konuyu ig de storyde kadınlarla sohbet halinde konuştuk. Bana verilen cevapların %80i trukid di. Bende aldım ve memnunum.

Kamera kullanıyor musunuz?

Evet kullanıyorum. Ve bugüne kadar aldığım en iyi şey diyebilirim. İnanılmaz rahat. Yatır odaya çık balkona. Ben Amerika’dan Summer marka aldım. Çok memnunum. Ama motorola kullananlarında çok memnun olduğunu biliyorum 🙂

Hangi sağma makinesi kullanıyorsunuz?

Philips avent. Hiç memnun kalmadım. Anne platformlarında hastaneden kiralayanların çok daha memnun olduklarını biliyorum. Ama dediğim gibi kesinlikle Philips aventi önermiyorum. Çekim kalitesi çok düşük.

Şimdilik bunlar zamanla konu başlıkları artacaktır. Sorularınızı bekliyorum. Sevgiler .

Yazar

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: