Nasıl Anne Oldum?…

 

En baştan başlamak gerekirse;

Ben eşi ile seyahat eden, yılın 5 ayı Türkiye’de geri kalan zamanda yurtdışında, bir geminin içerisinde oradan oraya yol alan, gittiği her yeri evi bilen biriydim. Kurulu bir düzenimiz hiç olmamıştı.Türkiye’de olduğumuz zamanlarda bile doğru dürüst evimizde kalmazdık.

Buda kanıtım 🙂
Darma dağınığım

Yine bir gün eşimle birlikte gemiye katıldık. Rotamız Amerikaydı. Gitmeden önce ise bir kadın doğum uzmanına görünmüştüm. Bana uzun bir süre bebeğimizin olamayacağını ve gerikirse bir operasyon bile geçirmem gerektiğini söylemişti. Hatta 1 sene denendikten sonra tüp bebek düşünebilirsiniz bile demişti.

Bunları şimdi yazmak çok kolay oldu. Ama o an doktorun söylediklerini duymak hiç bu kadar kolay olmamıştı.:( Belki 1 hafta yattığım yerden kalkmak istemedim. Konuşup iletişim kurmak bile zor geliyordu. Belkide hiç bebeğim olmayacaktı… Bir kadının duymaması gereken şeylerdi bunlar, yıkılmıştım.Gözlerim şişlikten açılmıyordu. Eşim ise bana destek olmaya çalışıyordu. Ben seninle bebek için evlenmedim ki. Olmazsa da kısmet demişti. Ama onunda yüzünden okunuyordu üzüntüsü…

Diğer yandansa gemiye katılmamız gerekiyordu. Toparlandık ve gemiye gittik. Bilmem bilir misiniz ? Meditasyon sadece yogayla veya okumakla olmuyor. Ben bu dönemde dine yönelmeye karar verdim. Namaz kılmaya başladım. Hatta yanıma ‘Allah de ötesini bırak’ Uğur Koşar ‘ın kitabını almıştım. İçerisinde çok güzel bir dua vardı. Onu okurken bende kendimce bir dua ettim. Bebeğim olmasını ve tabiki olacaksa hayırlı bir evlat olmasını, sağlıklı, sıhhatli olmasını diledim.O kadar saf ve içten etmişim ki oldu 🙂

IMG_5748 (2)
Atlantik Okyanusu- Hamileyim ama daha haberim yok 🙂

Hatta olduğundan hiç haberim bile olmadı :))) Gemideydik ve bende herşey normal devam ediyordu. Amerika da olmanın mutluluğu vardı birde . Alışveriş, yemek ohh miss. Sonra gemi tekrar Türkiye ye geldi. Yeniden Amerika seferi başladı derken uyku problemlerim başladı. Ya hiç uyuyamıyordum ya da uyuduğumda kalkamıyordum. Halsizlik , yorgunluk… Birazda midem bulanıyordu ki; beni asla deniz tutmaz.

Amerika’da targettan gizliden test aldım. Gemiye geldiğimdeyse hemen testi yaptım.:)

IMG_5446
Test sonucum: Hamile

O an…

Nasıl anlatıcağımı inanın bilmiyorum. Gözlerimden sırım sırım yaşlar boşaldı. Ellerim titredi, ayaklarım çözüldü. Ben anne oluyorum dedim eşime dönüp. Bana bakışı , koşup sarılışı, gözleri dolu dolu sonuca bakıp ; sanırım bende baba dedi:)

Sonrasını hiç anlatmak istemiyorum 🙂 Rezaletti:D  sürekli kustum, yattığım yerden kalkamadım. Hatta bir gün köprü üstüne gittiğim yerde sigara kokusunu aldım ve olduğum yerde düştüm 🙂 Külkedisi gibi yerleri süpürdüm. 😀 Sonra bigün Mısır’da canım karpuz istedi.Gemiye kasalarla karpuz,kavun getirttiler. Herkesin içinde insanlık dışı yedim yedim yedim ve herkesin içinde kustum =) Rezaletti derken şaka yapmıyordum. Ah hem güzel hemde zor günlerdi. (Gemiden inip doktora gittiğimde bebek 3 aylıktı )

Sonuç olarak; tıpta yanılabiliyormuş. Kaderin önüne hiç kimse geçemez. İçinizden bu yazıyı okurken benim gibi hissetmiş anneliği tadamıyacağını düşünmüş arkadaşlarım varsa eğer onlara sözüm. ‘Hiçbir zaman ümidinizi kaybetmeyin. Elinizden gelen herşeyi deneyin. Ama en çok inanın…’

Ve ben ANNE olucam deyin…

 

 

Yazar

Yorum Yaz

%d blogcu bunu beğendi: