Barış’a Notlar

Barış

Ben babanı seçtiğimde hiç düşünmemiştim böyle olcağını. Bir gün bir bebeğim olacaktı ve ben onu sıcacık bir yuvada büyütecektim. Eşim akşam işinden gelip bana sarılacak hemen seni kucağına alacak ve birlikte güzel sofralara oturacaktık. Sonra seni birlikte büyütecektik.

Seni ilk anda hissettiğimde de bi kaç sıkıntı vardı içimde. En büyüğü babanın bizi bırakıp gemiye gidecek gerçeğiydi.

Sen oldun annecim ben senin minicik bedenini kucağıma aldım. O kadar miniktin ki, doktorumuz bile ‘çok küçük Allah kolaylık versin ‘ demişti. O zaman ona kızmıştım. Ben bebeğimi büyütücem ve kimseden daha küçük kalmayacak aydaşları gibi olacak demiştim. Öyle de oldu. Sana elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Mükemmel olamadım çok üzgünüm. Ama olabildiğimin en iyisi olmaya çalıştım.

Bu ikinci kez yalnız kalışımız. Bu sefer daha sıcak kollardayız. Doğru yerde olduğumuza inanıyorum. Ananen ve deden bize kucak açtı. Kuzenlerinde burda. Yuvarlanıp gidiyoruz.

Babanı o kadar çok seviyorsun ki … O da seni çok çok seviyor. Herşey karşılıklı dimi annecim. Bana bunu bi kere daha sen öğrettin. Aranızdaki bağ çok kuvvetli. Gittiğinde yüzün çok asıldı. Üzüldün onu aradın bi kaç gün 😦 Normalde çok neşeli bir bebeksin sen. Hep kucak istiyorsun koca popona bakmadan hepimizin kollarını kopartıyorsun 🙂 Baban seni hiç kimselere vermeden tüm gün kucağında taşıyarak bakıyordu.

Şimdi iş başa düştü. Tabi ben onun kadar güçlü, kuvvetli değilim. Ama bende farklı yönlerden güçlüyüm. Seni öyle çok seviyorum ki annecim. Bu hayatta seni koruyup kollamak için canımı veririm. İyiki erkeksin. Çünkü bana aşıksın. Bende sana deliler gibi… Babanın çok güzel bir sözü var annecim ‘ İlk kez bir erkeğe aşık oldum ‘ diyor. Biz sana iki sevgilinin birbirine duyduğu aşktan daha farklı bir sevgiyle bağlıyız. Allahım tüm bu güzel duyguları arttırsın azaltmasın🙏🏼

Şimdi baban yanımızda yok. Ben tabi buruğum. Keyif alamıyorum hiç bir şeyden. Bişeyler yarım kalıyor. Diğer yanım boş. Senle dolduruyorum çoğu şeyi. Hissediyor musun sende ?

Bu sevgi silsilesinin içersinde özlem doluyuz. Öyle karışık ki…

Evimi özlüyorum. Babanı, birlikte geçirebileceğimiz ama mümkün olmayan akıp giden zamanı… O da bizi özlüyor.

Az kaldı bugünlerde bitecek…